چت آنلاین

خرید کلاه ایمنی با عالی ترین قیمت و کیفیت + ارسال فوری

سر تنها عضوی از بدن انسان است که کاملا در استخوان محصور شده است. این امر توجه به اهمیت محافظت از عضو حیاتی بدن (مغز) را بیان می کند. کلاه سخت یا کلاه ایمنی در محل کار بهترین وسیله محافظت کننده سر در برابر صدمات ناشی از حوادث احتمالی حین کار است.کلاه ایمنی، ایمنی جان انسان هاست و خطر آسیب مغزی را به شدت کاهش می دهد، از این رو خرید کلاه ایمنی به شدت توصیه می شود.

کلاه ایمنی

کلاه ایمنی یکی از تجهیزات ایمنی مشاغل است که برای محافظت از سر در برابر سقوط اشیا و اجسام سنگین،هرگونه ضربه به سر ، فرو رفتن اجسام تیز در سر ، خراشیدگی و قرار گرفتن در معرض برق و غیره طراحی شده است. از آنجا که به طور متوسط صدها کارگر در سال از آسیب سر رنج می برند، استفاده از کلاه ایمنی از سوی اداره ایمنی و بهداشت کار الزامی شده است و کارفرمایان ملزم به تهیه کلاه ایمنی برای تمامی کارگران و کارمندان خود در مشاغل پرخطر هستند.

کلاه های ایمنی بر اساس جنس و پوشش خارجی در سه دسته بندی قرار می گیرند:
کلاه های  فایبرگلاس
این نوع کلاه ها ضدحرارت هستند و برای صنایعی که با حرارت زیاد سروکار دارند بسیار مناسب است. کلاه صنعتی فایبرگلاس مقاومت بالایی دارد اما تهویه چندان خوبی نسبت به کلاه های دیگر ندارد.
کلاه های پلاستیک و نایلون
مقاومت این کلاه ها به جنس پوشش داخلی آنها بستگی دارد . از لحاظ راحتی و تهویه نسبت به کلاه های دیگر مناسب‌تر هستند.
کلاه های کربن
سبک‌ترین و مقاوم‌ترین پوشش کلاه ، کلاه ایمنی کربن است که از جنس پلی کربنات ساخته شده انرژی ضربه‌ای که به کلاه وارد می‌شود را جذب می‌کند.
نکات مهم در هنگام انتخاب کلاه ایمنی
- توجه  به برگه مشخصات کلاه ایمنی و نام کارخانه و استاندارد تاییدکننده آن
- ضد آب بوده و در مقابل رطوبت مقاوم باشد
- در برابر جریان برق عایق مناسبی باشد
- وزن کلاه ایمنی نباید بیشتر از 400 گرم باشد
- کلاه ایمنی لبه دار برای حفاظت بیشتر مناسب تر است

دلایل استفاده از کلاه ایمنی در محیط کار

کلاه ایمنی

استفاده از کلاه ایمنی الزامی است
در مشاغل صنعتی و ساختمانی و مانند آن که امکان افتادن اجسام و مصالح سنگین و ضربه به سر وجود دارد استفاده از کلاه ایمنی ضروری است و طبق دستورالعمل مدیریت برنامه ایمنی و سلامت، استفاده از تجهیزات ایمنی فردی و بخصوص کلاه ایمنی برای همه کارمندان این مشاغل اجباری است.
حافظت در برابر آسيب به سر
کلاه ایمنی از سر در برابر ضربات ناگهانی ناشی از سقئط اجسام سنگین محافظت کرده و در برخی موارد مانع حوادث ناگوار و جبران ناپذیر می شود. همچنین این محصول از سر در برابر آسیب های ناشی از برخورد به اشیا ثابت و رساناهای برقی که ممکن است منجر به آسیب شوند، از شما محافظت می‌کند.
حفاظت در برابر ليز خوردن، زمين خوردن و سقوط
وجود سطوح لغزنده، کار در ارتفاع و ... در بسیاری از مشاغل جود دارد و به همراه آن امکان سقوط کارگران افزایش می یابد در صورت زمین خوردن افراد و سقوط، کلاه ایمنی می تواند از سر در برابر ضربه و آسیب شدید محافظت کند.
افزایش احتمال زنده ماندن در حوادث
با کلاه ایمنی می توان احتمال صدمه افراد و آسیب دیدگی شدید را کاهش داد و در برخی مواد حتی حافظ جان کارگران خواهد بود. از این رو استفاده از کلاه ایمنی در مشاغل پرخطر اکیدا توصیه می گردد.
ميدان ديد کارمندان را بهتر مي‌کند
 کلاه های ایمنی در رنگ های متفاوتی تولیدی می شوند که هر رنگ نمایانگر نقش و سمت شخص استفاده کننده از آن رنگ کلاه است. . ناظران همیشه از تمام افرادی که در محل کار می‌کنند مطلع نيستند، پس تمايز رنگ کلاه ایمنی تشخیص آنها را آسان می‌کند.
•    سفید : برای مدیران، عوامل ذی صلاح و مامورهاي وسایل نقلیه
•    سیاه : براي ناظر کار
•    زرد : کارگران
•    خاکستری : بازدید کنندگان محل کار
•    قرمز : آتش‌نشانان
•    سبز : ماموران ایمنی
•    آبی : متخصصين برق، نجارها، و سایر عوامل فنی
باعث حفاظت در برابر نور خورشيد مي‌شود
کارگران در محل کار در معرض گرما و اشعه های نور خورشید هستند که این مهم در طولانی مدت اثرات مخربی بر روی سلامتی دارد. کلاه های ایمنی با لبه پهن برای حفاظت از سر و صورت در این شرایط کاری بسیار مناسب است زیرا از تابش مستقیم نور آفتاب و اشعه های مضر خورشید جلوگیری می کند. همچنین این امر به کاهش احتمال گرمازدگی و خستگی کمک کرده و باعث مي‌شود کارگران بتوانند مدت زمان بیشتری بدون اختلال در سلامتیشان، کار کنند.

راهنمای خرید و سفارش
اطلاعات تماس
شماره تماس: 02166349902  و  02166172793
کارشناس فروش: 09121896094
دفتر فروش: خیابان امام خمینی ، روبروی بیمارستان سینا ، پاساژ رشید ۳ ، زیر همکف ، پلاک ۲۵
کارخانه: جاده خاوران ، خاورشهر،  محمودآباد ، کوچه ریختگرها ، پلاک۶
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه اینترنتی فجر ترافیک می باشد.
طراحی و سئو : ایران طراح