چت آنلاین

نوار خطر

یکی از تجهیزات ترافیکی که به منظور اعلان و آگاهی دادن به افراد برای جلوگیری از ورود آنها به مکان های خطرناک استفاده می شود نوار خطر است.

نوار خطر

نوار خطر به رنگ های روشن طراحی و تولید می شود تا با جلب توجه افراد آنها را از خطرات پیش رو آگاه کند. روی این نوارهای رنگی جملاتی نظیر : خطر، هشدار، و یا خطر، نزدیک نشوید درج شده است.خرید نوار خطر به منظورنصب به دور محوطه و مکان های پر خطر و آلوده و ایجاد مانع تردد صورت می گیرد.

کاربردهای نوار خطر چیست

•    نواحی آلوده
از این نوار خطر در مکان های آلوده و محیط های درمانی آلوده استفاده می شود و بدین ترتیب به افرادی که قصد ورود به این مکان ها را دارند هشدار می دهد تا از تجهیزات ایمنی استفاده کنند.
•    جهت موارد قضایی و اورژانسی
این نوع نوار خطر توسط نیروهای پلیس و آتش نشانان هنگام عملیات ها مورد استفاده قرار می گیرد و از ورود افراد به منطقه عملیاتی جلوگیری می کند.
•    استفاده از نوار خطر برای عملیات ساختمانی
در هنگام ساخت و ساز و در حین عملیات های ساختمانی از نوار خطر استفاده می شود تا افراد را از خطرات حین ساختمان سازی آگاه کرده و جهت استفاده از تجهیزات ایمنی به آنها هشدار دهد.

معنی رنگ های مختلف نوار خط

نوارهای خطر به رنگ های سفید، نارنجی، سبز، آبی و ... تولید می شوند اما رنگ های قرمز و زرد بسیار پر کاربردتر هستند. رنگ زرد رایج ترین رنگ نوار خطر است و سطح پایین ایمنی در آن محدوده مشخص شده با این نوار را نشان می دهد و به معنی با احتیاط وارد شوید می باشد.
نوار خطر قرمز رنگ، خطر جدی و درجه بالا را نشان می دهد و عباراتی که روی این نوار دیده می شود عموما هشدار، خطر و یا خطر مرگ است. این نوار خطر به معنی آن است که بدون هماهنگی و اخذ اجازه مسئولین مربوطه به این منطقه وارد نشوید.

رنگ های قراردادی در نوار های خطر

بر پایه یک سری قراردادهای بین سازمان های ایمن و بهداشت در خصوص نوارهای خطر معنی رنگ های نوار خطر را به شرح زیر می توان ذکر کرد:
•    رنگ قرمز و سفید: اخطار و پیشگیری در مورد آتش سوزی و وسایل محافظتی آن
•    رنگ سفید و مشکی: نگهداری از خانه و هشدار در راه پله ها و راهرو ها
•    رنگ صورتی و زرد: هشدار در مورد خطرات رادیواکتیویته
•    رنگ سفید و سبز: ایمنی و کمک های اولیه
•    رنگ آبی و سفید : هشدار در مورد دستگاه های خراب و معیوب
•    رنگ نارنجی و سفید : هشدار در مورد ترافیک و عبور و مرور
•    رنگ زرد و مشکی: هشدار در مورد خطرات فیزیکی

جنس نوار اخطار

نوار اخطار عموما از مواد پلاستیکی مانند نایلون، پلی اتیلن یا پروپلین تولید می شود که کلماتی نظیر خطر، هشدار، خطر مرگ و ... جهت اخطار  و هشدار بر روی آن چاپ شده است.

راهنمای خرید و سفارش
اطلاعات تماس
شماره تماس: 02166349902  و  02166172793
کارشناس فروش: 09121896094
دفتر فروش: خیابان امام خمینی ، روبروی بیمارستان سینا ، پاساژ رشید ۳ ، زیر همکف ، پلاک ۲۵
کارخانه: جاده خاوران ، خاورشهر،  محمودآباد ، کوچه ریختگرها ، پلاک۶
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه اینترنتی فجر ترافیک می باشد.
طراحی و سئو : ایران طراح