چت آنلاین

نکات کلیدی خرید تجهیزات ترافیکی

بسیاری از افراد گمان می کنند که خرید تجهیزات ترافیکی تنها مخصوص پلیس راهنمایی و رانندگی است. ولی در برخی از مکان ها استفاده از این تجهیزات برای شخص نیز الزامی است. به عنوان مثال شاید شما نیز در برخی از پارکینگ های بزرگ این علائم و تجهیزات را مشاهده کرده باشید. برای این که بتوانید مناسب ترین تجهیزات را خریداری کنید، می بایست ابتدا تمامی تجهیزات را شناسایی کرده و نکات کلیدی خرید تجهیزات ترافیکی را در نظر بگیرید. در زیر به برخی از این نکات اشاره می کنیم. با ما همراه باشید. 

تجهیزات ترافیکی

چرا از تجهیزات ترافیکی استفاده کنیم؟

پیش از هر چیزی ابتدا باید این سوال را از خود بپرسیم که چرا باید از تجهیزات ترافیکی استفاده کنیم؟ استفاده از تجهیزات ترافیکی چه اهمیتی دارد؟ استفاده از این تجهیزات برای برخی از مکان ها همچون مدارس و مهد کودک ها به افزایش کیفیت و سلامت جانی منجر می شود. حتی برخی از مدارس از این تجهیزات برای آموزش کودکان استفاده می کنند. این تجهیزات ساختار خاصی دارد و شاید از نظر جنس و ابعاد با تجهیزاتی که در جاده ها وجود دارد، متفاوت باشد. 
همچنین در برخی از پارک ها، جاده ها، پارکینگ ها، سازمان ها و مواردی از این قبیل تجهیزات ترافیکی مشاهده می شود. به عنوان مثال در برخی از پارکینگ ها برای نشان دادن خطر از تابلوهای راهنمایی استفاده می کنند. بنابراین فرقی نمی کند که تابلوها در چه راستایی به کار می روند، در هر صورت یکی از ابزارهای هدایت و کنترل می باشند.

انواع تجهیزات ترافیکی شهری

تجهیزات ترافیکی به صورت بین المللی می باشد و هر کدام تعریف خاصی دارند. در زیر به برخی از مهم ترین تجهیزات ترافیکی اشاره می کنیم:
انواع تابلوهای راهنمایی ، گذرگاه های مخصوص تردد دام ، دوربین های ثبت تخلف ، سرعت سنچ ، جدا کننده نیوجرسی ، ثبت شماره پلاک خودرو ، روشنایی معابر و جاده ها ، زیر ساخت های جاده ای ، انواع سرعت گیرهای استاندارد ، چشم گربه ای ، مخروط ، گاردریل ، استوانه ها ، رفلکتور خورشیدی ، بشکه ایمنی ، بولارد

کیفیت و جنس تجهیزات ترافیکی

یکی از مهم ترین نکات کلیدی خرید تجهیزات ترافیکی، توجه به جنس و کیفیت این تجهیزات می باشد. همان طور که می دانید این تجهیزات اغلب در محیط های بیرون و در انواع شرایط جوی قرار می گیرند، بنابراین باید جنس و کیفیت آن ها به گونه ای باشد که کیفیت خود را از دست نداده و آسیبی نبینند. همچنین رنگ این تجهیزات نیز اهمیت بسیاری دارد. زیرا در صورت چرک شدن و کثیف شدن این تجهیزات دید کمتری پیدا می کند. بنابراین در هنگام خرید تجهیزات ترافیکی کیفیت آن را موردد توجه قرار دهید. 

مقاومت تجهیزات ترافیکی

در محیط های بیرون امکان آسیب دیدن تجهیزات ترافیکی بالا می باشد. به عنوان مثال برخورد خودروها به تجهیزات ترافیکی یکی از اتفاقاتی است که در روز چندین بار گزارش می شود. در صورت بی کیفیت بودن تجهیزات ترافیکی در همان برخورد اول آسیب دیده و دیگر قابل استفاده نیست. بنابراین تجهیزات ترافیکی باید از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار باشند و عمری طولانی کنند. به عنوان مثال جنس استوانه های ایمنی اغلب از پلاستیک است تا در صورت برخورد خودرو با این تجهیزات نه خودرو آسیبی ببیند و نه استوانه. 

وضوح تجهیزات ترافیکی

از دیگر نکات کلیدی خرید تجهیزات ترافیکی که اهمیت بسیاری دارد، وضوح تجهیزات ترافیکی است. این تجهیزات باید از فاصله دور پیغام مورد نظر را به راننده برسانند. بنابراین باید به گونه ای طراحی شوند که کیفیت رنگی بالایی داشته و دارای ابعاد مناسبی باشند. معمولا این تجهیزات از استانداردهای خاصی پیروی می کند که هر یک بر اساس تحقیقات و فاکتورهای خاصی صورت می گیرد. 

انتخاب تجهیزات مناسب

شناخت تجهیزات ایمنی در هنگام خرید الزامی است. همان طور که می دانید هر یک از تجهیزات ترافیکی علائم خاصی را به راننده می رسانند و تعریف مشخصی دارند. بنابراین انتخاب مناسب ترین تجهیزات بر اساس پیغام یکی از مهم ترین نکات کلیدی خرید تجهیزات ترافیکی به شمار می رود. شما می توانید از طریق تماس با شماره های درج شده در سایت از راهنمایی کارشناسان فروش تجهیزات ترافیکی بهره مند شوید. 

بشکه ترافیکی

قیمت تجهیزات ترافیکی

بسیاری از افراد قیمت را در لیست نکات کلیدی خرید تجهیزات ترافیکی می دانند. با توجه به جنس و متریال های به کار رفته در تولید تجهیزات ترافیکی نمی توان انتظار داشت که این محصول با قیمت ارزانی خریداری شود. معمولا قیمت تجهیزات ترافیکی بر اساس فاکتورهایی همچون نوع تجهیزات، جنس، ابعاد، مدل و ... تعیین می شود. ولی باید بدانید که خرید تجهیزات بی کیفیت به منظور کاهش هزینه ها کار درستی نیست و باعث افزایش هزینه های شما می شود. بنابراین با خرید تجهیزاتی اصولی و استاندارد در کارایی این ابزارها را تضمین کنید. 

خرید از فروشگاه های معتبر

یکی دیگر از نکات کلیدی خرید تجهیزات ترافیکی که باید مورد توجه قرار دهید، خرید این تجهیزات از فروشگاه های معتبر می باشد. تجهیزات ایمنی از متریال های مختلفی ساخته شده است و باید در برابر ضربه و سایر شرایط جوی مقاومت بالایی از خود نشان دهد. شناخت بهترین تجهیزات نیاز به تخصص و تجربه دارد. ولی در صورتی که تجربه ای در زمینه انواع تجهیزات ترافیکی ندارید توصیه می کنیم که این تجهیزات را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید تا ماندگاری بالایی داشته باشند. 

نصب تجهیزات ترافیکی

تنها خرید تجهیزات ترافیکی کافی نیست. نحوه نصب این تجهیزات نیز بر روی میزان مقاومت آن تاثیر بسزایی دارد. هر چه نصب این تجهیزات اصولی تر و بهتر انجام شود، میزان مقاومت آن ها نیز افزایش می یابد. همچنین در هنگام خرید تجهیزات قابل جابجایی بهتر است که از نوع پایه دار آن ها استفاده کنید تا بتوانید آن را به راحتی در مکان های مختلفی قرار دهید. 

از تجهیزات ترافیکی در چه مکان هایی استفاده می شود؟

در هر مکانی که نیاز به هدایت و کنترل باشد، این تجهیزات به کار می رود. از جمله مکان هایی که بیشترین استفاده را از تجهیزات ترافیکی دارند می توان به مدارس، سازمان ها، مراکز آموزشی، اماکن عمومی، مراکز خصوصی و دولتی، مراکز دولتی، بیمارستان ها، مراکز خرید، همایش ها و ... اشاره کرد. 

تجهیزات ترافیکی

راهنمای خرید و سفارش
اطلاعات تماس
شماره تماس: 02166349902  و  02166172793
کارشناس فروش: 09121896094
دفتر فروش: خیابان امام خمینی ، روبروی بیمارستان سینا ، پاساژ رشید ۳ ، زیر همکف ، پلاک ۲۵
کارخانه: جاده خاوران ، خاورشهر،  محمودآباد ، کوچه ریختگرها ، پلاک۶
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه اینترنتی فجر ترافیک می باشد.
طراحی و سئو : ایران طراح