چت آنلاین

راهنمای خرید ماسک ایمنی

ماسک تنفسی یا ماسک ایمنی هنگام کار بر روی هر پروژه ای که ذرات معلق در هوا را ایجاد می کند، هنگام استفاده از مواد شیمیایی که بخارات خطرناک تولید می کنند یا هنگام کار در یک منطقه گرد و غبار، ابزاری حیاتی است. از خود محافظت کنید و به راحتی با ماسک ایمنی مناسب برای پروژه خود کار کنید.

ماسک ایمنی

راهنمای انتخاب ماسک ایمنی مناسب

ماسک ابزاری ضروری برای محافظت از خود در برابر مواد مضر از جمله گرد و غبار، دود، گازها، بخارات و اسپری‌ها هستند. کار با این مواد می تواند یک خطر برای سلامتی باشد. خوشبختانه، پوشیدن یک ماسک ایمنی یا گرد و غبار مناسب می تواند شما را از خطرات ناشی از تنفس در هر گونه مواد مضر محافظت کند. 

ماسک تفسی و ماسک گرد و غبار

ماسک های تنفسی و ماسک های گرد و غبار به طور موثری در برابر ذرات هوا، گرد و غبار، دود و مه محافظت می کنند. این‌ها کم هزینه ترین گزینه ها هستند و کمی محافظت کمتری نسبت به ماسک های شیمیایی و گازی دارند. آنها هنوز هم وسایل ایمنی مهمی هستند و برای موقعیت های کم خطر عالی هستند. آنها همچنین سبک تر و راحت تر از ماسک های گازی و شیمیایی حجیم تر هستند. ماسک‌های تنفسی اغلب دارای فیلترهای یکبار مصرف هستند، در حالی که ماسک‌های گرد و غبار معمولاً خودشان برای تعویض آسان یکبار مصرف هستند. حتما ماسک خود را طبق دستورالعمل سازنده عوض کنید.

ماسک‌های شیمیایی

ماسک های شیمیایی و گازی در برابر همه چیزهای مشابه ماسک های ساده محافظت می کنند اما محافظت بیشتری در برابر گازهای شیمیایی دارند. آنها برای غلظت های بالاتر از مواد شیمیایی یا گازها طراحی شده اند که برای کارهای خطرناک تر ایده آل است. برخلاف ماسک های یکبار مصرف، ماسک های شیمیایی و گازی از کارتریج ها، فیلترها یا قوطی های قابل تعویض خاص استفاده می کنند. ماسک های شیمیایی و گازی نیز قابل استفاده مجدد هستند، اما به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از آسیب رساندن به ماسک، کارتریج ها را به طور مرتب تعویض کنید. کارتریج های جایگزین اضافی را می توان به راحتی جداگانه خریداری کرد. کارتریج ها را طبق دستورالعمل سازنده تعویض کنید.

ماسک ایمنی نیمه صورت

ماسک ایمنی نیمه صورت این نوع دهان و بینی را می پوشاند اما کمی پهن تر از N95 است. به آن به عنوان محافظت اضافی برای ناحیه گونه فکر کنید که می تواند بسیاری از انواع مواد شیمیایی دیگر را نیز فیلتر کند. شما هنوز هم می توانید به وضوح ببینید، اگرچه ممکن است لازم باشد از عینک محافظ نیز استفاده کنید. دارای دو کارتریج فیلتر است که هوای تازه را برای شما تامین می کند تا در داخل احساس گرما نکند و باعث تعریق اضافی نشود. از آنجایی که ماسک های نیمه صورت معمولاً اندازه استانداردی دارند و به گونه ای طراحی شده اند که برای اکثر افراد مناسب باشد. ماسک تنفسی نیمه صورت با کیفیت بالا است که کارتریج های فیلتر آن مانع دید شما نشود. کارتریج ها باید با مشخصات کم باشند. اگر ریش بلندی دارید، اکیداً توصیه می شود که آن را کوتاه کنید تا از محافظت بهینه اطمینان حاصل کنید.

ماسک ایمنی تمام صورت

ماسک تنفسی تمام صورت همانطور که از نام آن پیداست، این مجموعه یک محافظت کامل از صورت را ارائه می دهد، که اگر با عناصر مضری کار کنید که می توانند بینایی شما را مختل کنند بسیار مهم است. با این کار، دیگر نیازی به عینک محافظ اضافی ندارید زیرا از قبل ساخته شده است. ماسک های تمام صورت معمولاً به دو نوع مکانیکی و الکتریکی تقسیم می شوند. آن‌های الکتریکی به عنوان ماسک‌های هوای عرضه‌ شده نیز شناخته می‌شوند و برای مشاغل در محیط‌هایی که مملو از مواد شیمیایی خطرناک هستند مناسب است.

ماسک تنفسی N95

این یک نوع  ماسک ها یکبار مصرف است که در آن یک پوشش فیبر سفت روی ناحیه دهان و بینی قرار می گیرد. این به شما امکان می دهد در هوای تمیز تنفس کنید اما مواد شیمیایی را فیلتر می کند. برای راحتی، یک نوار فلزی موجود در ناحیه پل بینی شما قابل خم شدن است، بنابراین می توانید آن را با صورت خود تنظیم کنید. ماسک های تنفسی N95 برای کارهایی مانند گردگیری، جارو کردن، کیسه گیری و غیره مناسب هستند.

نحوه استفاده از ماسک ایمنی

هنگام گذاشتن و برداشتن ماسک صورت، دست های خود را به درستی تمیز کنید.
دهان و بینی خود را بپوشانید و مطمئن شوید که هیچ شکافی بین صورت و ماسک وجود ندارد.
آن را از پشت بردارید و جلوی ماسک را لمس نکنید.
وقتی ماسک های پزشکی و تنفسی را در می آورید در سطل زباله قرار دهید.
ماسک های صورت استفاده نشده را در یک کیسه تمیز قابل مهر و موم مانند کیسه فریزر، کیسه کاغذی یا کیسه پارچه ای حمل کنید.
یک کیف دوم از نوع مشابه را برای قرار دادن ماسک های پارچه ای استفاده شده همراه داشته باشید.
ماسک‌ها سلاحی ارزشمند برای محافظت در برابر خطرات ناشی از آلاینده‌های موجود در هوا هستند. اما قبل از اینکه بروید و پول خود را برای ماسک های تنفسی انتخاب شده به طور تصادفی هدر دهید، مهم است که با انواع ماسک‌ها اشنا شوید و ماسکی را تهیه کنید که نیازتان را به خوبی برطرف کند.
راهنمای خرید و سفارش
اطلاعات تماس
شماره تماس: 02166349902  و  02166172793
کارشناس فروش: 09121896094
دفتر فروش: خیابان امام خمینی ، روبروی بیمارستان سینا ، پاساژ رشید ۳ ، زیر همکف ، پلاک ۲۵
کارخانه: جاده خاوران ، خاورشهر،  محمودآباد ، کوچه ریختگرها ، پلاک۶
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه اینترنتی فجر ترافیک می باشد.
طراحی و سئو : ایران طراح