چت آنلاین

معنی رنگ کلاه ایمنی های مختلف چیست؟

کلاه ایمنی تجهیزاتی است که می تواند از سر و جمجمه شما در برابر هر گونه ضربه در محیط کار جلوگیری کند. لزوم استفاده از این کلاه بر هیچ کس پوشیده نیست به همین دلیل در بسیاری از محیط های کاری استفاده از کلاه الزامی است. کلاه های ایمنی هر کدام رنگ های مختلفی دارد که تشخیص را برای شما راحت تر می کند. بنابراین هر یک از کارفرمایان و کارگران باید با شناخت معنی رنگ کلاه ایمنی های مختلف بتوانند به درستی از این کلاه در محیط های مناسب استفاده کنند. 

کلاه ایمنی چیست؟

کلاه ایمنی تجهیزات ایمنی است که به منظور محافظت از سر مورد استفاده قرار می گیرد. این کلاه ها نه تنها در محیط های صنعتی، بلکه در بسیاری از موارد از جمله دوچرخه سواری نیز به کار می رود. همچنین کلاه های ایمنی نیز می توانند انسجامی ایجاد کرده و نقش هر فرد را در محیط های صنعتی نشان دهند. به همین دلیل شناخت معنی رنگ کلاه ایمنی های مختلف این امکان را به شما می دهد تا ایمنی بالایی داشته باشید. 

کلاه ایمنی چیست

قیمت کلاه ایمنی

با توجه به این که کلاه ایمنی یکی از الزامات تمامی کارگاه های صنعتی و محیط های کاری است، پرداخت هزینه برای این کلاه ها کاملا به صرفه می باشد. قیمت دقیق کلاه های ایمنی بر اساس فاکتورهایی از جمله کیفیت، ساختار، متریال، میزان مقاومت و ... برآورد می گردد. در نتیجه در هنگام استفاده از کلاه ایمنی باید کیفیت آن را اولویت قرار دهید. 

مفهوم رنگ های کلاه ایمنی

کلاه ایمنی سفید: سفید یکی از رنگ هایی است که اغلب مدیران ساختمان، سرپرستان، مدیران و ... از آن برای افزایش ایمنی استفاده می کنند. به طور کلی در اغلب کارگاه های ساختمانی از کلاه های سفید رنگ برای محافظت استفاده می شود. 
رنگ کلاه ایمنی
کلاه ایمنی زرد: کلاه های ایمنی زرد رنگ یکی از رایج ترین کلاه های ایمنی است که در بسیاری از مراکز صنعتی و کارگاه ها مشاهده می کنید. این رنگ نمادی از کارکنان و کارگران می باشد. 
کلاه ایمنی قرمز: کلاه ایمنی قرمز نیز از دیگر کلاه های ایمنی رایجی است که اغلب آن را بر آتشنشانان مشاهده می کنید. این کلاه در برابر حرارت مقاومت بالایی از خود نشان می دهد و از سر آتشنشانان محافظ می کند. 
کلاه ایمنی سبز: رنگ سبز در کارگاه های عمرانی نشان دهنده مسئولین ایمنی و کارکنان خدمات فنی می باشد. 
کلاه ایمنی آبی: رنگ آبی نشان دهنده اپراتورهای فنی، کارکنان نجاری و صنایع چوب، کارکنان صنعت برق و کارکنان بخش تعمیرات می باشد. 
کلاه ایمنی قهوه ای: این رنگ کلاه ایمنی برای جوشکاران و کارگران و کارکنان مشغول در محیط های با حرارت بالا مورد استفاده قرار می گیرد. 
کلاه ایمنی خاکستری: رنگ خاکستری در کلاه ایمنی برای پیمانکاران پروژه، بازدیدکنندگان و میهمانان پروژه ها به کار می رود. بنابراین در کارگاه های عمرانی کلاه های ایمنی خاکستری وجود دارد. 

در کارگاه های معمولی از چه رنگ کلاهی استفاده می کنند؟

در بسیاری از کارگاه ها و محیط های صنعتی از کلاه های سفید و زرد برای افزایش ایمنی کار استفاده می کنند. رعایت نکات ایمنی در بسیاری از موارد نادیده گرفته می شود و همین موضوع بسیاری از خطرات را در بر دارد. به همین دلیل شناخت معنی رنگ کلاه ایمنی های مختلف این امکان را به شما می دهد که در هر محیطی از سر و جمجمه خود محافظت کنید. 

معنی رنگ کلاه ایمنی در کارگاه های عمرانی

استفاده از مناسب ترین کلاه ایمنی یکی از مهم ترین اقداماتی است که هر کارگاه صنعتی و یا پروژه های عمرانی باید انجام دهند. در واقع هر یک از کلاه های ایمنی بر اساس کارکرد خاصی ساخته شده اند که بر اساس رنگ بندی خاصی در دسته های مختلف قرار می گیرند. معمولا در پروژه های عمرانی دو رنگ سفید و زرد بیشترین کاربرد را برای کارکنان و کارگران دارند و مهندسین پروژه و ناظرین نیز از رنگ های خاکستری استفاده می کنند. 

خرید کلاه ایمنی

پس از این کلاه معنی رنگ کلاه ایمنی های مختلف را شناسایی کردید، باید ابتدا میزان خطرات محیطی را مورد توجه قرار داده و بر اساس آن مناسب ترین کلاه را خریداری کنید. کیفیت و استاندارد بودن کلاه ایمنی اهمیت بسیاری دارد و باید در هنگام خرید آن بسیار توجه کنید. بنابراین برای خرید کلاه ایمنی باید به فروشگاه های معتبر مراجعه نمایید و این کلاه ها را به همراه گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا سفارش دهید. 

رنگ بندی کلاه ایمنی در هنگام خطر چه کمکی می کند؟

فرض کنید که در یک کارگاه ساختمانی مشکل جدی در برق و سیم کشی ها به وجود آمده است. شما چگونه می توانید نیروهای مربوط به این کار را تشخیص دهید؟ معمولا بسیاری از کارکنان برق از کلاه های به رنگ آبی برای ایمنی استفاده می کنند. بنابراین شما می توانید این افراد را سریع تر شناسایی کنید. در نتیجه استفاده از رنگ خاص و مناسب از کلاه های ایمنی نه تنها در خصوص افزایش ایمنی کاربرد دارند، بلکه این امکان را به شما می دهند که هر چه سریع تر کارمندان و یا کارگران مربوطه را تشخیص دهید. 

تاثیر رنگ بر روی جلوگیری از اتفاقات

اکثر کلاه های ایمنی به رنگ روشن هستند. به همین دلیل دید خوبی دارند و می توان از دور آن ها را شناسایی کرد. بنابراین در هنگام بروز حوادث و اتفاقات ناگوار حتی از فاصله های دور نیز می توان افراد را دید. در نتیجه استفاده از کلاه های ایمنی در هنگام حوادث جان افراد را نیز نجات خواهد داد. 

ویژگی کلاه ایمنی استاندارد

تنها معنی رنگ کلاه ایمنی های مختلف نمی تواند ملاک سنجش بهترین و استانداردترین کلاه ایمنی باشد. همان طور که می دانید کیفیت و استاندارد بودن کلاه ایمنی عاملی است که میزان مقاومت و ایمنی این کلاه ها را تعیین می کند. بنابراین توجه به وزن کلاه و شکل آیرودینامیکی نیز در هنگام خرید کلاه ایمنی اهمیت بسیاری دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رنگ بندی های کلاه ایمنی و کارکرد هر یک از آن ها با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید. 

راهنمای خرید و سفارش
اطلاعات تماس
شماره تماس: 02166349902  و  02166172793
کارشناس فروش: 09121896094
دفتر فروش: خیابان امام خمینی ، روبروی بیمارستان سینا ، پاساژ رشید ۳ ، زیر همکف ، پلاک ۲۵
کارخانه: جاده خاوران ، خاورشهر،  محمودآباد ، کوچه ریختگرها ، پلاک۶
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه اینترنتی فجر ترافیک می باشد.
طراحی و سئو : ایران طراح