چت آنلاین

پارکینگ ها‌ی عمومی چه تجهیزاتی نیاز دارند ؟

تجهیزات پارکینگ به مواردی اطلاق می شود که در پارکینگ ها‌ی عمومی برای مدیریت پارک خودروها استفاده می شود. تجهیزاتپارکینگ عمومی انواع مختلفی دارند که بسته به نوع آن در پارکینگ ها کاربرد دارند. تجهیزات معمولاً در پارکینگ یافت می شوند. تجهیزات مختلفی وجود دارد که معمولاً روی زمین نصب می شوند، از جمله مخروط ها، موانع جاده، علائم کنترل ترافیک، موانع یا علائم.

انواع تجهیزات پارکینگ عمومی

پارکینگ های عمومی می توانند مناطق شلوغ باشند. استفاده از تجهیزات پارکینگ مناسب می تواند از آسیب رساندن وسایل نقلیه به تاسیسات، اموال یا سایر وسایل نقلیه جلوگیری کند. عابران پیاده درمحوطه های پارکینگ نیز در صورت عدم علامت گذاری مناسب یا محافظت از این مناطق با تجهیزات ایمنی مناسب، در معرض خطر آسیب هستند. در اینجا 9 موردی که می تواند به شما در محافظت از عابران پیاده و رانندگان در پارکینگ های عمومی شلوغ کمک کند، آورده شده است.

سرعت گیرها

سرعت گیرها برای کاهش سرعت وسایل نقلیه تا رسیدن به سرعت مطمئن طراحی شده اند. سرعت گیرها می توانند ثابت و بتنی باشند یا می توانند اقلام نیمه دائمی باشند که از پلی اتیلن با چگالی بالا ساخته شده اند و در صورت نیاز می توان آنها را جدا کرد. سرعت گیرها همچنین باید رنگی با دید بالا باشد که رانندگان را از حضور آنها آگاه کند.

ایستگاه پارکینگ عمومی

ایستگاه های پارکینگ عمومی موانع کوچکی هستند که در جلوی یک پارکینگ قرار می گیرند تا فضاهای پارک را از یکدیگر مشخص کنند. یکی از مزیت های توقف پارک این است که وسایل نقلیه را از عبور از خطوط در مناطق پارکینگ و آسیب رساندن به وسایل نقلیه در محل مجاور منع می کند.

ستون های بولارد

ستون بولارد یک ستون کوتاه و عمودی است که از ضربه محافظت می کند یا به عنوان یک نشانگر بصری برای وسایل نقلیه و عابران پیاده عمل می کند. پایه های بولارد معمولاً در مورد پایه های دارای درجه ضربه با بتن یا فولاد ساخته می شوند.

میله‌های ترخیص خودرو

میله های ترخیص به عنوان یک هشدار اولیه برای رانندگان در مورد محدودیت ارتفاع برای یک مرکز عمل می کنند. استفاده از میله های ترخیص نه تنها از وسایل نقلیه در برابر آسیب محافظت می کند، بلکه می تواند از آسیب دیدن سازه ها و اموال توسط وسایل نقلیه ای که بیش از ارتفاع مورد نیاز هستند جلوگیری کند.

محافظ دیوار و گوشه

دیوارهای بتنی در اثر برخورد وسایل نقلیه یا سایر تجهیزات سنگین ممکن است آسیب ببینند. دیوارها و محافظ‌های گوشه نه تنها دیوارها را در اثر ضربه‌های جزئی آسیب نمی‌بینند، بلکه ساختار با دید بالا به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به عنوان نشانگر دید عمل کنند. آسیب دیدن دیوار در مناطق پر تردد مانند پارکینگ عمومی اجتناب ناپذیر است.

آینه های محدب

آینه محدب یک آینه گنبدی شکل است که معمولاً در پارکینگ قرار می گیرد که به رانندگان و عابران پیاده کمک می کند تا اطراف گوشه ها یا مناطقی را ببینند که در غیر این صورت قادر به دیدن آن نبودند. استفاده از آینه های محدب در پارکینگ می تواند به وسایل نقلیه کمک کند قبل از برخورد یکدیگر را ببینند.

علائم مناسب جهت، سرعت و غیره

استفاده از خطوط رنگ آمیزی شده برای مشخص کردن فضاهای پارکینگ، گذرگاه ها، یا سایر موانع در یک پارکینگ به رفع سردرگمی رانندگان و عابران پیاده کمک می کند. به همین ترتیب، استفاده از علائم مناسب به هدایت وسایل نقلیه و جلوگیری از وقوع تصادف کمک می کند. علاوه بر این، نگهداری مناسب از عرشه پارکینگ برای قابل مشاهده بودن تابلوهای کف بسیار مهم است.

دوربین های امنیتی

دوربین های امنیتی می توانند از فعالیت غیرقانونی قبل از وقوع جلوگیری کنند. نگه داشتن دوربین های امنیتی در پارکینگ های عمومی به مجرمان احتمالی هشدار می دهد که آنها در حال ضبط هستند و به ایمنی وسایل نقلیه، عابران پیاده و اموال کمک می کند.

دروازه سد ترافیک

هدف از بازوی راهبند جلوگیری از حرکت وسایل نقلیه با سرعت زیاد یا به منطقه ای است که مجاز به حضور در آن نیستند. نگه داشتن بازوهای سد در پارکینگ می تواند از ورود غیرمجاز جلوگیری کند و از سایر وسایل نقلیه و عابران پیاده محافظت کند.
با استفاده از تجهیزات پارکینگ عمومی مناسب می توانید محیط خود را به مکانی امن تر و دلپذیرتر تبدیل کنید. چه تهیه آینه های ایمنی برای از بین بردن نقاط کور و خطرات آشکار یا استفاده از میله های محدود کننده ارتفاع برای دور نگه داشتن وسایل نقلیه بزرگ از مناطق تعیین شده.
راهنمای خرید و سفارش
اطلاعات تماس
شماره تماس: 02166349902  و  02166172793
کارشناس فروش: 09121896094
دفتر فروش: خیابان امام خمینی ، روبروی بیمارستان سینا ، پاساژ رشید ۳ ، زیر همکف ، پلاک ۲۵
کارخانه: جاده خاوران ، خاورشهر،  محمودآباد ، کوچه ریختگرها ، پلاک۶
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه اینترنتی فجر ترافیک می باشد.
طراحی و سئو : ایران طراح