چت آنلاین

همه چیز در باره آینه محدب و خرید آینه محدب ترافیکی و پارکینگ

فجر ترافیک ، تولید کننده انواع آینه محدب ترافیکی و پارکینگ می باشد. آینه‌ها جزو وسایلی هستند که تقریباً در همه‌جا می‌توان آنها را پیدا کرد. به دلیل کاربردهای گسترده‌ای که دارند، انواع مختلفی از آنها طراحی و ساخته شده است. بسته به نیاز ممکن است شما یک آینه محدب، آینه مقعر و انواع معمولی را در نظر داشته باشید. آینه محدب دسته‌ای از آینه‌ها هستند که کاربردهای گسترده‌تری دارند. برای آشنایی بیشتر با این موضوع که آینه محدب چیست و چه کاربردهایی دارد ( کاربرد آینه محدب ) با ما همراه باشید.

آینه محب چیست

آینه چیست؟

برای شروع در مورد آینه‌های محدب، بهتر است ابتدا از تعریف خود آینه‌ها شروع کنیم. به‌طورکلی آینه یک سطح بازتابنده است که در اثر انعکاس نور این عملکرد را از خود نشان می‌دهد. بسته به نوع انعکاس می‌تواند تصویری واقعی و یا مجازی ایجاد کند. وقتی جسمی در مقابل آینه قرار گیرد، تصویر همان شی را در آینه می‌توان مشاهده کرد. در واقع جسم منبع پرتوهای فرودی و تصویر ناشی از پرتوهای انعکاسی هستند. 
آینه چیست
اثر نور می‌تواند سبب ایجاد تصویر واقعی یا مجازی شود. تصویر واقعی برای زمانی است که پرتوهای نور در واقعیت دچار قطعی شوند درحالی‌که تصویر مجازی در اثر واگرایی آشکار پرتوهای نور از یک نقطه به وجود می‌آید.
آینه‌های کروی دسته‌ای از آینه‌ها هستند که سطح آنها محنی است. سطح ممکن است محدب (برآمده به سمت بیرون) و یا مقعر(فرورفته به داخل) است. 

آینه محدب چیست؟

یک آینه محدب، آینه‌ای است که در آن سطح بازتابنده به سمت منبع نور برآمده می‌شود. در آینه‌های محدب نور به سمت بیرون از آینه منعکس می‌شود؛ بنابراین اگر قصد همگرایی و تمرکز پرتوهای نور را دارید، این دسته از آینه‌ها گزینه‌ی مناسبی نیستند. منظور از عبارت بالا این است که آینه محدب به‌عنوان یک آینه واگرا شناخته می‌شود. از مواردی که در مورد این دسته از آینه جالب‌توجه است این است که در زبان انگلیسی نام‌های دیگری نیز برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. برای مثال آنها را تحت عنوان آینه چشم ماهی و یا آینه رانندگی نیز عنوان می‌کنند. در مورد این دسته آینه‌ها نکات و کاربردهای فراوانی مطرح شده است. کانون آینه محدب مجازی است و تصویری که در آن شکل می‌گیرد نیز، به‌صورت مجازی است و همواره اندازه آن کوچک‌تر از ابعاد واقعی شی است. 

آینه محدب چیست

چرا کانون آینه محدب مجازی است؟

تعریف‌های مختلفی در مورد کانون آینه وجود دارد. در حالت کلی زمانی که پرتوهایی موازی با محور اصلی آینه کروی بر سطح آن بتابند، پرتوهای بازتابی در نقطه‌ای دیگر روی محور اصلی همدیگر را قطع می‌کنند که این نقطه را کانون آینه می‌گویند. همان‌طور که در بخش‌های قبلی گفتیم، آینه‌های محدب پرتوهای نور را به‌صورت همگرا بازمی‌تابانند؛ بنابراین این پرتوها در جلوی آینه و در فضای واقعی همدیگر را قطع نمی‌کنند. بلکه در داخل آینه این اتفاق می‌افتد. به عبارتی دیگر این امتداد پرتوهای بازتابی در داخل آینه است که همدیگر را قطع می‌کنند نه خود پرتوهای اصلی. به همین دلیل است که محل تمرکز پرتوهای بازتابی در آینه محدب به همان کانون آینه محدب، مجازی است. منظور از مجازی بودن این است که به‌جای پرتوهای اصلی تنها امتداد آنها به هم می‌رسد.

مرکز آینه محدب

در آینه محدب تصویر چگونه است؟

یکی از پرسش‌های پرتکرار در مورد تصویر نقش بسته در آینه محدب، خصوصیات آن است. به عبارتی دیگر یک آینه محدب چگونه نشان می‌دهد؟ در برخی آینه‌ها بسته به این که شی در فاصله کانونی یا خارج از آن قرار گرفته باشد، ممکن است یک تصویر مجازی یا واقعی داشته باشید. حتی ممکن است تصویر وارونه شکل بگیرد و یا ابعاد آن تغییر کند. 
تصویر آینه محدب
درمورد آینه‌های محدب تنها یک حالت رخ می‌دهد. منبع پرتو یا همان جسم به هر ابعادی که باشد، در هنگام قرارگرفتن در مقابل آینه محدب، یک تصویر مجازی در پشت آینه شکل می‌گیرد. این تصویر نسبت به اندازه‌ی جسم اصلی کوچک‌تر است و دچار وارونگی نمی‌شود. اگر جسم از آینه دور شود، تصویر هم قطعاً کوچک‌تر خواهد شد. فاصله‌ای که تصویر از آینه دارد، همواره کمتر از فاصله شی از آینه است.
تصویر در آینه محدب

چرا آینه‌بغل ماشین محدب است؟

در بخش قبلی در مورد خصوصیات تصویری که توسط آینه محدب شکل می‌گیرد، توضیح دادیم. همان‌طور که مطرح شد، تصویر حاصله در آینه محدب به‌صورت مستقیم، کوچک‌تر و مجازی است. از آن جایی که اندازه تصویر کوچک‌تر از شی اصلی است، باعث می‌شود که یک میدان دید وسیع‌تر در اختیار شما قرار دهد. این به این معنی است که شما با یک آینه کوچک می‌توانید یک فضای خیلی بزرگ در پشت سر یا اطراف خود را ببینید. همین امر باعث محبوبیت آینه محدب در ماشین‌ها و آینه‌بغل آنها شده است. تنها کاربرد آینه محدب محدود به آینه‌بغل ماشین‌ها نیست.

آینه محدب در خودرو و ماشین

ممکن است در فروشگاه‌های بزرگ به‌منظور بازرسی راحت‌تر فضای فروشگاه و حتی در پیچ‌های تند جاده‌ها برای کاهش تصادفات، از ان استفاده کنند. 

نحوه‌ی ساخت یک آینه محدب | چگونه آینه محدب بسازیم؟

بسته به این که به چه ابعادی از آینه محدب نیاز دارید، می‌توانید وسیله‌های مختلفی را برای ساخت آن به کار ببرید. اگر در حد یک کاردستی است، قیف‌ها یکی از بهترین انتخاب‌ها هستند. اگر قصد دارید یک آینه محدب بسیار بزرگ بسازید بهتر است از تشت‌های پلاستیکی و مواردی ازاین‌قبیل استفاده کنید. برای ساخت یک آینه محدب در خانه می‌توانید از یک ورق آلومینیومی برای پوشاندن سطح قیف یا تشت استفاده کنید و با دمیدن هوا در داخل آن سعی کنید سطح ورق را برآمده کنید. این حالت یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای ساخت یک آینه محدب کاردستی است. 
ساخت آینه محدب
اما اگر شما به‌صورت حرفه‌ای‌تر می‌خواهید این دسته از آینه‌ها را تولید کنید، باید بدانید که مانند دیگر آینه‌ها از طریق پوشانده شدن سطح شیشه به کمک یک ماده بازتابنده است. شیشه در هنگام تولید می‌تواند به هر شکلی که مدنظر شما است در آید؛ بنابراین می‌توانید آن را به یک نیم کره برآمده تولید کنید و در ادامه سطح آن را با ورق‌های آلومینیومی یا جیوه، نقره اندود کنید. دقت کنید پوشاندن شیشه یکی از بخش‌های مهمی است که باید بادقت کافی انجام شود تا در فاصله کانونی و بازتاب‌هایی که از اشیا ارائه می‌دهد، دچار خطا و انحراف نشود. 

کاربرد آینه محدب چیست؟

 باتوجه‌به ویژگی‌های یک آینه محدب این سؤال پیش می‌آید که چه کاربردهایی برای آن می‌توان در نظر گرفت و یا آینه محدب چه کاربردی دارد؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که: کارایی و ایمنی از اولویت‌های اصلی در محیط‌های کاری مانند انبارها و سایر محیط‌های کاری است. یک نمای کلی خوب از فضای کار هم ایمنی و هم کارایی را بهبود می‌بخشد. با ارائه یک دید کلی به کارکنان خود از محیط کار خود، آنها از محیط اطراف خود، وسایل نقلیه نزدیک و محل نگهداری همکاران خودآگاه می‌شوند. این بدان معنی است که آنها قادر به‌پیش بینی موقعیت‌های خطرناک و جلوگیری از حوادث هستند. با افزایش ایمنی و پیشگیری از حوادث، کارایی محیط کار شما نیز بهبود می‌یابد. یکی از محصولاتی که می‌تواند این نمای کلی را در اختیار شما قرار دهد، آینه محدب است. دیگر کاربردهایی که می‌توان برای آینه محدب در نظر گرفت را در ادامه مطرح کرده‌ایم.

استفاده های مختلف آینه های محدب

از آینه محدب ترافیکی و آینه های جاده ایی در چه جاهایی استفاده می‌شود؟

یکی از سئوالات متداول در مورد آینه محدب این است که آینه محدب در کجا استفاده می شود ؟ یکی از رایج‌ترین موارد استفاده از آینه محدب، آینه سمت سرنشین خودرو شماست. این آینه‌های محدب برای خودروها استفاده می‌شوند، زیرا تصویری عمودی می‌دهند و با خمیدگی به سمت بیرون، میدان دید وسیع‌تری را فراهم می‌کنند. آینه‌های محدب نیز اغلب در راهرو ساختمان‌های مختلف از جمله بیمارستان‌ها، هتل‌ها، مدارس، فروشگاه‌ها و ساختمان‌های آپارتمانی یافت می‌شوند.
آینه محدب استفاده
معمولاً این آینه‌ها در نقاطی که راهروها از یکدیگر عبور می‌کنند یا چرخشی شدید ایجاد می‌کنند به دیوار یا سقف نصب می‌شوند. این کار نقاط کور را از بین می‌برد و دید کلی خوبی از محیط اطراف خود در اختیار افراد قرار می‌دهد. آینه جاده ای همچنین برای تأمین ایمنی رانندگان در جاده‌ها، معابر و کوچه‌هایی که دید کافی وجود ندارد استفاده می‌شود.

آینه محدب در چه مکان‌هایی استفاده می‌شود و اینه محدب در کجا استفاده میشود ؟

در اینجا می خواهیم به سئوال اینه محدب در کجا استفاده میشود پاسخ دهیم. یک راه ساده برای بهبود ایمنی در انبار یا محیط تولید شما ، استفاده از آینه محدب است. در یک محیط کار یا انبار، آینه‌های محدب را می‌توان در گذرگاه‌ها یا نقاط کور قرار داد تا کارگران بتوانند لیفتراک‌های در حال نزدیک شدن، سایر وسایل نقلیه یا همکاران نزدیک را ببینند. این به کارکنان شما دید کلی لازم از محیط کار خود را ارائه می‌دهد و بنابراین ایمنی در محل کار شما را افزایش می‌دهد.
استفاده از آینه محدب
یکی دیگر از کاربردهای آینه محدب در این محیط کاری در حین فرایند تولید است، مثلاً روی تسمه نقاله برای مشاهده محصول خود از زوایای مختلف. این امر می‌تواند با آگاهی از هرگونه ایراد در تولید، کیفیت محصولات شما را افزایش دهد و با رفع نیاز به بررسی محصولات خود با برداشتن آنها از تسمه نقاله، کارایی فرایند تولید را افزایش دهد.

آینه محدب مخصوص رانندگی تک چشم و آینه مخصوص افراد کم بینا - آینه محدب ماشین

راننده ممکن است به هر دلیل در بینایی دچار نقص باشد و تنها دید یکی از چشمانش را در اختیار داشته باشد. در این شرایط راه حلی که برای این‌گونه محدودیت‌ها وجود دارد، استفاده از آینه محدب مخصوص رانندگی تک چشم و آینه محدب ماشین است. مکانی که برای نصب این آینه در نظر می‌گیرند، بر روی بدنه خارجی خودرو است. البته امکان نصب آآینه محدب خودرو در داخل ماشین نیز وجود دارد. این آینه‌ها به‌صورت دو قطعه‌ای هستند. قطعه‌ای از آنها در قسمت شیشه جلوی خودرو و دیگر روی شیشه عقب نصب می‌شود. این نوع آینه‌ها با این هدف طراحی شده‌اند که نقاط کوری که از دید راننده خارج است را حذف کنند و یک زاویه دید وسیع‌تر در اختیار او قرار دهند. 
آینه تک چشم محدب
افرادی که در بینایی دچار محدودیت هستند هم با این وسیله می‌توانند به‌راحتی و مانند دیگر اعضای جامعه رانندگی کنند و دچار مشکل نخواهند شد. از نکاتی که لازم به گفتن است این که این دسته از افراد در گواهینامه خود ملزم به استفاده از این نوع آینه‌های هستند و در صورت عدم تهیه آن دچار جریمه خواهند شد. این محصول توانسته است کمک فراوانی به افراد کم بینا کند. جهت خرید آینه مخصوص افراد کم بینا می توانید با فجر ترافیک تماس بگیرید همچنین برای خرید آینه مخصوص رانندگی تک چشم به صورت آنلاین کلیک کنید.

نحوه نصب آینه محدب به چه صورت است؟

اگر قصد نصب آینه محدب در پارکینگ خانه خود را دارید، بسته به تصمیم شما می‌تواند بر روی یک‌پایه نصب شود و یا آنکه آن را بر روی دیوار نصب کنید. اگر در داخل یک محیط سقف‌دار از آینه محدب استفاده می‌کنید، می‌توانید مدل‌های بدون سایه‌بان آن را به کار گیرید. برای محیط‌های خارجی هم انواع سایه‌بان دار وجود دارد. 
نصب آینه محدب
برای نصب آینه محدب بر روی خودرو کار خاصی لازم نیست انجام دهید. تنها کافی است چسب دورویی که به پشت آینه متصل است را آماده کنید و در یک محل مناسب بچسبانید. آینه‌های مخصوص برای افرادی که در رانندگی دچار محدودیت هستند، مانند آینه‌های مخصوص رانندگی تک چشم باید بادقت کافی و با انجام محاسبات خاصی نصب شود. در این زمینه سعی کنید از یک فرد باتجربه کمک بگیرید. 
در حالت کلی برای نصب آینه‌ای محدب می‌توان از پایه استفاده کرد و یا آنکه آنها را بر روی دیوار نصب کرد. در انواع مناسب برای خودروها هم از چسب‌های بسیار قوی استفاده می‌شود. 

انواع آینه‌های محدب

برای آن که بتوانید یک آینه محدب مناسب با هدفی که مدنظرتان است تهیه کنید، بهتر است انواع آینه محدب را بررسی کنیم. یکی از محبوب‌ترین دسته از آینه‌های محدب، آینه محدب پارکینگی است. این آینه برای مکان‌های سرپوشیده مناسب است. شما می‌توانید از آن برای پارکینگ خانه یا شرکت، فروشگاه‌ها، انبارها و حتی سوپرمارکت و میوه‌فروشی‌های بزرگ استفاده کنید. 
آینه محدب در فروشگاه
آینه‌های محدب ترافیکی همان‌طور که از اسمشان پیداست، برای مناطق درون و بیرون شهری مناسب هستند. جاهایی مانند خیابان‌ها و تقاطع‌های اصلی و شلوغ و یا در تونل‌ها و پیچ‌های شدید جاده‌ها می‌توانند به کار بروند. 
برای خودروها هم دسته‌ای از آینه‌های محدب به‌کاررفته است. اگر از لحاظ جنس هم آینه‌های محدب را بخواهیم تقسیم‌بندی کنیم، انواع شیشه‌ای، پلی‌کربنات، استیل و اکریلیک را می‌توان نام برد. این تفاوت جنس‌ها به دلیل تفاوت در کاربرد آنها است. برای مثال انواع شیشه‌ای به‌راحتی شکسته می‌شوند و در برابر رطوبت و لک گرفتگی مقاومت پایینی از خود نشان می‌دهند. درحالی‌که انواع استیل و اکریلیک این توانایی را دارند که مقاومت زیادی در برابر ضربات احتمالی به آنها از خود نشان دهند. 

آینه محدب در فنگ شویی

عناصر زیادی در نظام فلسفی باستانی فنگ شوئی وجود دارد که به‌عنوان فالوورهای خوب به مکان خاصی تلقی می‌شوند. یکی از محبوب‌ترین این عناصر، آینه‌های Fengshui هستند. گفته می‌شود این آینه‌ها انرژی منفی را به انرژی مثبت تبدیل می‌کنند و آرامش و امینت را به یک مکان خاص می‌آورند. باگوای مقعر و باگوای محدب نمونه‌هایی ازاین‌قبیل آینه‌ها هستند.
آینه محدب در فنگشویی
باگوای محدب نوعی آینه است که به سمت بیرون خمیده است. ازاین‌رو هدف اصلی این آینه این است که انرژی منفی را به‌گونه‌ای منحرف کند که به هرکسی که در مسیر ارتعاشات آن قرار می‌گیرد آسیب برساند.
یکی دیگر از عقاید در مورد آینه‌های محدب این است که آینه‌های محدب مانند یک گنبد یا آینه دید عقب برای ماشین شما شکل می‌گیرند. تصور می‌شود که این شکل انرژی را به عقب براند. آینه‌های محدب توصیه نمی‌شوند زیرا می‌توانند نتایج مضری ایجاد کنند که بیشتر از اینکه مفید باشد آسیب می‌رسانند.

کاربردهای باگوای محدب

برای یک باگوای محدب کاربردهای مختلفی در نظر گرفته می‌شود که می‌توان موارد زیر را نام برد:
- وقتی همسایه‌های هولناک روبروی خانه زندگی می‌کنند و می‌توانند صدمه جدی داشته باشند.
- وقتی درب ورودی با پلکان‌های شیب‌دار یا راهروی طولانی روبروست.
- وقتی ساختمان‌های بزرگ‌تر خانه یا ساختمان مربوطه را کوچک و بی‌اهمیت جلوه می‌دهند.
- زمانی که خانه توسط مکان‌های پرسروصدا مانند مکان‌های ساخت‌وساز، فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های قطار یا ایستگاه‌های پلیس احاطه شده است.
- زمانی که درخت بزرگی به‌اشتباه قرار می‌گیرد و ورودی خانه را مسدود می‌کند.
- زمانی که یک قبرستان، قبرستان یا مکانی باانرژی منفی در نزدیکی خانه قرار دارد.
 باگوای مقعر و باگوای محدب هرگز نباید در داخل خانه قرار داده شوند و فقط در بیرون از درب ورودی آویزان می‌شوند. آنها همچنین در خارج از یک منطقه اداری عالی کار می‌کنند و به رونق کسب‌وکار کمک می‌کنند. 

قیمت آینه محدب ترافیکی و پارکینگ

به دلیل تنوع بسیار زیادی که این دسته از آینه‌ها دارند، ممکن است قیمت‌های متفاوتی هم داشته باشند. برای مثال اگر شما قصد نصب انواع پارکینگی را دارید، طبیعتاً باید هزینه‌ی بیشتری نسبت به یک نوع ساده و رومیزی آن پرداخت کنید. جنس آینه‌ها دیگر عامل اثرگذار در قیمت آن‌ها است. انواع شیشه‌ای قیمت پایین‌تری خواهند داشت در حالی انواع مقاوم‌تر قیمت‌های بالاتری دارند. ابعاد یک آینه محدب دیگر نکته ی مهم در هنگام قیمت‌گذاری آن است. کاربردهای آینه و شرایط محیطی که از آن استفاده می‌شود هم می‌تواند در قیمت آن تأثیر داشته باشند. آینه های ترافیکی و آینه های پارکینگی با توجه به ابعاد و کیفیت ، دارای قیمت های مختلفی می باشند.

قیمت آینه محدب

خرید آینه محدب پارکینگ و ترافیکی

برای خرید آینه محدب می‌توانید هم به‌صورت حضوری و هم به‌صورت اینترنتی خرید را انجام دهید. ازآنجایی‌که آینه‌ها ریزه‌کاری‌های آن‌چنانی ندارند، خرید اینترنتی آنها با شک و تردید همراه نخواهد بود. تنها کافی است که جنس و نوع کاربردی که در نظر دارید را مدنظر داشته باشید و در بخش دسته‌بندی محصولات از فیلترهای لازم برای رسیدن به آینه مدنظر استفاده کنید. اگر یک آینه محدب کوچک می‌خواهید تهیه کنید یا خرید آینه محدب شیشه‌ای هدف شما است، لازم نیست کار خاصی انجام دهید. شما می‌توانید در بین چندین محصولی که وجود دارد یکی را خریداری کرده و منتظر دریافت آن باشید. اگر نیاز به دریافت سریع‌تر آینه خود دارید می‌توانید به یک فروشگاه مراجعه کنید و به‌صورت حضوری آینه محدب خود را خریداری کنید.

خرید آینه محدب

فروش آینه محدب ترافیکی

یکی از نکاتی که در مورد فروش آینه‌های محدب ترافیکی باید به آن توجه کنید این است که از هرجایی آن را نمی‌توانید تهیه کنید. البته اگر شما تنها قصد خرید یک آینه محدب شیشه‌ای کوچک را دارید، می‌توانید آن را در هر فروشگاهی پیدا کنید. اما برای انواع بزرگ‌تر مانند ترافیکی و پارکینگی باید به مراکز معتبرتر مراجعه کنید. درصورتی‌که در ساخت آینه استانداردهای لازم را رعایت نکنند، ممکن است بعد از مدتی جیوه اندود یا نقره اندود آن دچار مشکل شود و تصاویر به‌صورت کدر نشان داده شود.

فروش آینه محدب

علاوه‌برآن اگر پوشاندن سطح محدب به‌خوبی انجام نشود، ممکن است فاصله کانونی آینه دچار مشکل شود و تصویر شما با انحراف همراه باشد. همه ی این نکات عاملی است که در هنگام تهیه یک آینه از یک مرکز فروش باید به آن توجه کنید. به همین دلیل در زمینه فروش آینه محدب مراکز معروف را در نظر داشته باشید. 

راهنمای خرید و سفارش
اطلاعات تماس
شماره تماس: 02166349902  و  02166172793
کارشناس فروش: 09121896094
دفتر فروش: خیابان امام خمینی ، روبروی بیمارستان سینا ، پاساژ رشید ۳ ، زیر همکف ، پلاک ۲۵
کارخانه: جاده خاوران ، خاورشهر،  محمودآباد ، کوچه ریختگرها ، پلاک۶
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه اینترنتی فجر ترافیک می باشد.
طراحی و سئو : ایران طراح